Vzdelávacia literatúra

Ivo Toman
Chytrá angličtina
Revoluční angličtina měla velké výsledky v několika zemích. Loni přišla na trh vylepšená verze. Aktivní učení je ještě pohodlnější. Slovo, které slyšíte, se vám na obrazovce sočasně vybarví. Věty se opakují tak dlouho, jak chcete.

Chytrá angličtina je opravdu jiná. Určitě je efektivnější než učení z knihy. A pokud jsem viděla počítačové programy, tak s výjimkou Domácího učitele angličtiny (výborný na gramatiku) mě žádný nezaujal. Zvažte postupné doplňování dalších kapitol.
MUDr. Lenka Škatulová, Klokočovská 224, 749 01 Vítkov

Na vaší angličtině mě zaujal hlavně styl karaoke (vybarvování slov). Myslím, že to je bezva věc. Zaujalo mě to a doporučuji to lidem v okolí.
Iva Sekaninová, Grandhotel Pupp, Karlovy Vary

Nejvíce mě na Chytré angličtině zaujala rychlá obsluhovatelnost současně s optickým a sluchovým vnímáním. Přepínám si barvičky z anglických vět do českých a naopak a je to skvělé. Revoluční angličtina se mi také líbila, ale tato nová verze je podstatně vychytanější. Moje očekávání splnila na 100 %. Mám několik jazykových produktů, ale nyní se učím skoro vždy jen z Chytré angličtiny.
MUDr. Alena Tichá, Revmatologická ambulance, J. K. Tyla 1568, 356 01 Sokolov
Ivo Toman
Tajemství vnitřní mluvy

Úspěšná sebemanipulace

źudský život je ako riadená strela. Pritom:
· Väčšina žudí ani nevie, že môžu svoju strelu (život) riadi.
· Väčšina žudí riadenie svojej strely (života) prenechá niekomu inému.
· Pokiaž žudia chcú riadi svoju strelu (život), tak často nevedia ako.
Aj preto 95 % žudí v živote neuspeje.
Tom Barwood
Učíme sa uči sa
Množstvo stratégií a študijných zručností, ktoré podnietia  študentov spožahlivo a úspešne zaznamenáva a zapamäta si informácie, spomenú si na ne a zopakova si ich.
„Táto vrecková kniha je vynikajúcim úvodom do témy Učíme sa uči sa pre učitežov, študentov, rodičov a všetkých žiakov. Praktické, vynaliezavé, tvorivé a zrozumitežné stratégie, ktoré sú v nej uvedené, sú pre čitateža skutočne osviežujúce a podnetné.“

Chris Tomlinson
BA, PGCE, NPQH,
riaditež strednej školy Chafford Hundred Campus

„Tomova kniha zjednodušuje a sprístupňuje množstvo nových vedomostí o spôsobe, akým sa učíme a čo nás k tomu motivuje. Povzbudí a inšpiruje mnoho čitatežov a vežmi pomôžeučitežom aj žiakom bez ohžadu na ich individuálne štýly.“

C. Holmwood
zástupca riaditeža, Shenley Brook End School

Brin Best
Zrýchlené učenie
Množstvo tipov, nástrojov a techník, ktoré pomôžu vašim študentom plne využi svoje možnosti.

"Táto kniha je inšpirujúca, ale aj vežmi praktická a obsahuje množstvo podnetných rád o efektívnych stratégiách učenia i učenia sa. Ide o cenovo dostupný a žahko dosiahnutežný prehžad jednej z právom aktuálnych tém."
Dr. Peter Metcalfe
Výchovný poradca a mimoriadny asistent
(Technologická a filozofická fakulta, OU)

"V niektorých knihách nájdete dobrú myšlienku zvyčajne až o niekožko strán, v tejto knihe je niekožko dobrých myšlienok na každej stránke."
Julian Rouse
Vedúci prírodovedných predmetov,